(096) 38 51 484
(044) 232 38 92

Звоните с 8:30 до 20:00

Вентиляційний комин vs вентиляційний вихід: що краще?

Не так давно у м. Івано-Франківську відбувся семінар, проведений за участі компаній “БМ РУБІН” та “ГАЛЕКО”.

Зокрема, ми б хотіли пригадати про важливі недоліки у виконанні вентиляції приватного будинку, котеджу та практичні поради, які варто використовувати при проектуванні та виконанні вентиляції.

В основі роботи природної вентиляції є повітрообмін через рух повітря, спричинений різницею температури всередині і назовні будинку. Тепліше повітря, яке має меншу густину в порівнянні із холоднішим назовні, піднімається вгору. Отже, повітря із приміщення рухається вгору через вентиляційні канали (повітроводи), які закінчуються коминами або ж вентиляційними виходами. Свіже повітря подається через житлові кімнати, переміщається між кімнатами, та видаляється окремими каналами через санітарні приміщення: кухні, ванни, допоміжні приміщення, гардероб.

димар

Згідно з нормативними вимогами, вентиляційні труби мають бути влаштовані таким чином, щоб повітря безперешкодно виходило з будинку при температурі зовні +12 градусів. Температура всередині будинку при цьому повинна бути 20 градусів або 24 градуси — для ванної кімнати.
Організовуючи вентиляцію, слід передбачити притік повітря, який здійснюється за допомогою приточних віконних або стінових клапанів.

Завдання будь-якої вентиляції — підтримати життєдіяльність людини в приміщенні, підтримувати нормальну температуру, вологість і чистоту повітря.

В ідеалі, кожне окреме технічне або вологе приміщення повинне мати свій індивідуальний канал вентиляції, з виходом на дах.

Найчастіші помилки при виконанні вентиляції природної:

1. Невиведений вентканал в кухні, ванній, санвузлах, коморах без вікон, гардеробах, гаражах тощо.

2. Вентиляційний вивідний канал замінений отвором в стіні.

3. Герметичні вікна та двері, не передбачено приточних клапанів.

4. «Перебір» з вентиляцією, наприклад, випускний вентиляційний канал у спальній кімнаті .

5. У кімнаті з каміном відсутня вентиляція.

6. Немає витяжки в кімнаті, яка відокремлена від решти двома дверима із щільними закриванням.

7. Неутеплені виточні вентиляційні канали у місцях проходження через холодне горище.

8. Невертикальний вивідний канал.

Особливу увагу доцільно звернути на переваги облаштування вентиляції за допомогою покрівельних вентиляційних аксесуарів (вентиляційних виходів) Кронопласт у порівнянні із традиційним муруванням вентиляційних каналів із цегли.

Правильне завершення витічного вентиляційного каналу на покрівлі можна виконати у 2 способи: із керамічної цегли або із застосуванням вентиляційних виходів.

Порівнюючи традиційний вентиляційний канал із цегли та із іншого якісного матеріалу, наприклад надійного поліпропілену чи довговічнного алюмінію, будівельники та архітектори виділяють величезний ряд переваг вентиляційного виходу:

    • вагома економічна доцільність закінчення вентиляційного каналу вентиляційним насадом, адже він в 2 і більше рази дешевший, ніж мурований із керамічної цегли;
    • функціональність: пропускна здатність повітря через трубу вентиляційного виходу діаметром 110 мм достатня для організації природної вентиляції (наприклад, пропускна здатність труби вентиляційного виходу діаметром 110 мм при довжині вентиляційного каналу 3 мп становить 31 м3 / 1 h).
    • монтаж вентиляційного виходу можна виконувати у найоптимальніших місцях на покрівлі, оскільки він легкий і не потребує так званого фундаменту;
    • привабливий естетичний вигляд, широка гама ідеально підібраних кольорів та форм в залежності від покрівельного матеріалу (на фото — порівняння із димарем, який зіпсувався від вологи);
    • зручний, лекий і швидкий монтаж, не вимагає висококваліфікованого, а значить високооплачуваного спеціаліста, триває до 30 хв, не потребує риштування тощо;
    • забезпечує герметичність проходу через покрівлю завдяки спеціально запроектованій формі під профіль покрівельного матеріалу та додатково надійний бутиловий клей,
    • суттєва економія на гідроізоляційних матеріалах, які натомість потрібні для виконання примикання стінок комина до покрівлі;
    • має накривку, яка захищає від потрапляння опадів у вентканал, і спеціально спроектовані пелюстки, які відводять назовні сконденсовану воду та додатково посилюють тягу.

    Вентиляційні виходи Кронопласт мають покращені аеродинамічні властивості.

    Пропускна здатність повітря визначенами та підтверджена проведеними дослідженнями у Ченстоховській політехніці і є цілком достатньою для організації природної вентиляції кухні із вікном, ванної кімнати, туалету тощо.

    Із вентвиходами Кронопласт здоровий сон вам гарантовано!

    можете спати спокійно